اصطلاحات میزبانی وب

Application pool
با ایجاد Apllication Pool در IIS این امکان به کاربر داده می شود تا از CPU سرور استفاده بهینه ای داشته باشد و به اجرای برنامه های هر وب سایت سرعت بیشتری اختصاص دهد. استفاده از Application Pool بسیار در کاهش Performance یک سرویس دهنده موثر است.
Dedicated IP
یک IP اختصاصی است که شما را قادر می سازد تا نام دامنه یا نام سازمان خود را با DNSای به نام خود سایت استفاده نمائید، که در دو حالت می توان در نمایشگر مشاهده نمود: به صورت IP و با نام دامنه .
Vacation Message
به منظور پاسخ دهی اتوماتیک به mailهای ارسالی است.در این حالت هرمتنی که انتخاب شود، به شخصی که به کاربر Email ارسال نموده فرستاده می شود و در vacation recipients فهرست آن ذخیره می شود، به این ترتیب کاربر قادر به پیگیری Email های اتوماتیک ارسال شده میباشد. Vacation Message فقط یکمرتبه به فرستنده Email پاسخ ارسال میکند.
Auto response
با استفاده از Auto Response پیغام ذخیره شده در Email Auto Responding با دریافت هر نامه بصورت خودکار ارسال میشود ضمن اینکه نامه دریافت شده در Inbox می ماند. تفاوت آن با Vacation Message در این است که در Vacation Message فقط یکمرتبه پاسخ به فرستنده ارسال می شود و اگر شخص دوباره Email ارسال نماید مجدداً پیغامی فرستاده نمی شود در حالی که در Auto Response هر چند بار که از یک شخص پیغامی دریافت شود پاسخ ارسال میشود .
Tcl
(Tcl (Tool Command Language زبان دستور ابزاری است معمولاً به جای TCL به صورت Tcl نوشته شده و به صورت تیکل تلفظ می شود این زبان در عین اینکه یادگیری آن بسیار ساده می باشد از ویژگی هایی برخوردار است که آن را قدرتمند نموده است. از این زبان معمولاً برای پیش تعریف های سریع کاربردهای اسکریپتی، محیط های با رابط گرافیکی و عملیات تست و اشکال زدایی و یا هر دستوری که بصورت فرمان است استفاده می شود که این موضوع دستورالعمل های زبان را نیز شامل می شود. Tcl توسط زبان های C ، PLUS,CPLUSe, JAVA توسعه می یابد .
ADO.NET
در NET Framework . دستیابی داده با استفاده از ADO.NET انجام می شود . ADO.NET در حقیقت یک رابط برنامه نویسی است که مجموعه امکانات لازم به منظور برقراری اتصال با بانک های اطلاعاتی را در اختیار پیاده کنندگان برنامه های وب قرار می دهد . رابط فوق با ایجاد یک لایه اضافه ، جزئیات و پیچیدگی های موجود به منظور دستیابی به داده را از دید پیاده کنندگان مخفی نگه می دارد . برنامه های وب نوشته شده با استفاده از ASP.NET 2.0 از امکانات ارائه شده توسط ADO.NET نظیر : ارتباط اتوماتیک با انواع متفاوتی از منابع داده ، ایجاد کنترل های کاربر در ارتباط با داده و سایر موارد دیگر استفاده می نمایند . بدین ترتیب حجم کد مورد نیاز برای نوشتن برنامه های وب مبتنی بر داده کاهش یافته و نگهداری و پشتیبانی از این نوع برنامه ها شرایط مطلوب تری را فراهم خواهد نمود.
MSWC
یکی از قابلیت های ASP و ایجاد شمارنده برای صفحات است که برای این عمل از شیء Page Counter استفاده می شود. ابتدا باید متغیری را تعریف نمود و آن را به سرور نسبت داد.
CDONTS
از متداول ترین روش ها در ارسال ایمیل است و یکی از کامپوننتهای ویندوز سرور 2000 میباشد. انتخاب روش ارسال بر روی اینترنت بستگی به مشخصات سرور میزبان کاربر دارد. با استفاده از این قابلیت بدون نصب کامپوننت اضافی در سرور میتوان هر اطلاعاتی را به پست الکترونیک ارسال نمود.

/ 0 نظر / 41 بازدید