نگاهی عمیق به شاهکار جدید گوگل ، Android L

در کنفرانس Google I/O مدیر بخش اندروید گوگل Sundar Pichai از نسخهٔ جدید اندروید به نام Android L ( نام سری جدید اندروید )رونمایی کرد. اندروید در این نسخهٔ جدید آنچنان دچار تغییر و تحول شده است که می‌توان این به‌روزرسانی را یکی از گسترده‌ترین و جامع‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخ موبایل دانست. قرار است پاییز امسال شاهد ورود Android L‌ به دستگاه‌های اندروید باشیم.

طراحی جدید

شاید طراحی جدید Material Design را بتوان بزرگ‌ترین تغییر اندروید دانست. این طراحی نه تنها در اندوید بلکه در دیگر محصولات گوگل مثل Android Wear, Chrome OS, Android TV و خدمات تحت وب گوگل نیز خواهد بود.

android l in depth look

در Material Design تمام عناصر صفحه آنچنان ساده‌شده‌اند که بعضاً به اشکال ابتدایی مثل مستطیل و دایره رسیده‌اند. همه‌چیز غرق در رنگ‌های شاد، نورپردازی و سایه‌پردازی زیبا شده است. طراحی تخت در Material Design با طراحی تخت که امروزه در نرم‌افزارها فراگیر شده متفاوت است. در این طراحی هر عنصری از کف صفحه میزان مشخصی ارتفاع دارد و با سایه‌پردازی به شکل سه‌بعدی جلوه می‌کند. می‌توان گفت هیچ چیز در اندروید از این طراحی جدید در امان نبوده و حتی دکمه‌های پایین صفحه نیز عوض‌شده‌اند.

آخرین و شاید مهم‌ترین بخش Material Design انیمیشن‌های زیبای آن است. Material Design مملو از انیمیشن‌های جذاب است. طبق آنچه که در فیلم تبلیغاتی Material Design دیدیم، در طراحی انیمیشن‌ها زیاده‌روی نشده و باعث کند و اعصاب‌خردکن شدن سیستم‌عامل نمی‌شوند
طراحی فقط یک جنبه از به‌روزرسانی‌های اندروید است و کارایی نیز از چند جهت عمده بهبودیافته است.
جستجو قدرتمندتر از همیشه

جستجو قوی‌ترین ابزار گوگل در دنیای فناوری است. لذا هیچ‌وقت بعید نیست که گوگل بخش مهمی از به‌روزرسانی را به جستجو اختصاص دهد.
منوی فعالیت‌های اخیر

منوی فعالیت‌های اخیر یا منوی Recent علاوه بر تغییرات عمدهٔ ظاهری تغییراتی در کارایی نیز داشته است. هم‌اکنون علاوه بر برنامه‌های اخیر، زبانه‌های بازشده در گوگل کروم نیز در این منو به نمایش درمی‌آیند. API این قابلیت در دسترس برنامه‌نویسان خواهد بود تا از آن در برنامه‌هایشان استفاده کنند.
Notifications

نوتیفیکیشن‌ها در نسخهٔ جدید اندروید سه تغییر عمده (البته به غیر از تغییرات ظاهری) داشته است. اول‌ازهمه نوتیفیکیشن‌ها به صورت هوشمند بر اساس اهمیت مرتب می‌شوند. مهم‌ترین نوتیفیکیشن‌ها در ابتدا قرار می‌گیرند و نوتیفیکیشن‌های بی‌اهمیت مخفی هستند تا وقتی‌که با کشیدن نوتیفیکیشن‌ها به سمت بالا، آن‌ها را نمایان کنید.
بازی‌های اندروید با گرافیک در حد کنسول!

گرافیک بازی‌های موبایل تاکنون بسیار پایین‌تر از رایانه و کنسول‌ها بوده است. محدودیت‌های سخت‌افزاری مثل کمبود حافظه و مصرف برق زیاد به‌علاوهٔ محدودیت‌های نرم‌افزاری و کمبود امکانات گرافیکی باعث شده تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای نتوانند بازی‌هایی با گرافیک در حد رایانه تولید کنند.
/ 0 نظر / 35 بازدید