تبدیل وبلاگ به سایت , اتصال دامنه (دامین) به وبلاگ !

تبدیل وبلاگ به سایت یا تبدیل وبلاگ به وب سایت ,بین وبلاگ نویسان متداول شده است که البته این واژه یا بهتر بگوییم جمله به مخاطبین یا اهل فن مفهوم اشتباهی را منتقل میکند .  تبدیل وبلاگ به سایت به معنای طراحی وب سایت با محتوای وبلاگ فعلی میباشد و به دلیل جستجوی کاربران در موتورهای جستجوگر این واژه و سه کلمه یعنی " تبدیل وبلاگ به سایت " در میان وبلاگ نویسان معروف و بیشتر جستجو میشود !

راهنمای تبدیل وبلاگ به سایت و راهنمای اتصال دامنه به وبلاگ در وبلاگ شما منتشر شده است ! این مقاله صرفا با هدف آشنایی شما با واژه های عام کاربران مانند " تبدیل وبلاگ به سایت " و یا " اتصال وبلاگ به دامنه" در سازین منتشر شده و هیچگونه تعهدی در ارتباط با انجام فنی اتصال وبلاگ شما به دامنه یا تبدیل وبلاگ به وب سایت ؛ متوجه سازین نیست .


روش ثبت دامین (دامنه) , ( ثبت دومین)  !
برای ثبت دومین کافیست با کلیک بر روی " ثبت دامین " کلیک نمایید .  دامین یا همان نام وب سایت خود را وارد نموده و سایر مراحل مانند انتخاب مدت زمان ثبت دامین را انتخاب نموده و پس از صدور فاکتور اقدام به پرداخت آنلاین مبلغ دامین نمایید .
دقت کنید یک دامین بدون هاستینگ  دارای سرویس های ایمیل یا سابدومین یا سایر سرویس ها نیست و فقط میتوانید این دامین را بر روی وبلاگ یا وب سایت خود پارک نموده و یا دامین خود را به وبلاگ خود متصل نمایید . بعد از ثبت آنلاین دامین وارد وبلاگ خود میشوید و طبق توضیحات زیر سایر تنظیمات را برای اتصال دامین به وبلاگ و در نهایت تبدیل وبلاگ به وب سایت ، را انجام میدهید .

چگونه دامین به وبلاگ متصل می گردد؟

اولین گام برای تبدیل وبلاگ به سایت ؛ ثبت دامین میباشد .بطور مثال وبلاگ شما با نام  http://sazinco.BlogFa.ir میباشد و میخواهید ،دامین (نام اینترنتی) خود با عنوان sazinco.com را به وبلاگ خود متصل نمایید . از آنجا که مراحل انجام اینکار کاملاً بستگی به امکانات و شرایط سایتی که از آن وبلاگ تهیه نموده اید دارد لذا برای آگاهی از مراحل و تنظیمات مورد نیاز باید با آنها ارتباط برقرار نمایید . اتصال دامین به وبلاگ یا تبدیل وبلاگ به وب سایت واژه های است که ممکن است درموتورهای جستجوگر برای آگاهی از روش اختصاصی نمودن وبلاگ و اختصاصی نمودن آدرس وبلاگ تا حدی جستجو میشود . در این مقاله به روش اتصال دامین به وبلاگ با یک روش عمومی میپردازیم که سایت هائی مانند پرشین بلاگ ، بلاگفا ، میهن بلاگ ، . . . سایر وبلاگ ساز های معتبر از آن استفاده میکنند تا یک دامین یا چند دامین شما به وبلاگ اتصال پیدا کند.

آموزش اتصال دامنه (دامین) به وبلاگ !

ثبت دامین خود را انجام داده اید .  برای ثبت دامین کافیست به وب سایت یکی از شرکت های ثبت دامین مراجعه نموده و تنها با چند کلیک دامین خود را انتخاب نموده و در صورت آزاد بودن به ثبت برسانید. پس از ثبت دومین به حساب کاربری و مدیریت وبلاگ خود مراجعه نموده و در بخش  "امکانات" یا منو " سایر امکانات " یا " اتصال دامین به وبلاگ " دستورالعمل مربوط به اتصال  دامین به وبلاگ را به دقت مطالعه نمایید چراکه شاید بعضی بخش های راهنمای اتصال دامین به وبلاگ با راهنمائی که بصورت عمومی در اختیار شما گذاشته ایم متفاوت  باشد .

اتصال دامنه به وبلاگ با تبدیل وبلاگ به وب سایت متفاوت است !
اتصال وبلاگ به دامنه شخصی یکی از امکانات سایت های وبلاگ ساز رایگان میباشد!


یکی از امکانات سایت های وبلاگ ساز رایگان ،  امکان اتصال دامنه (نام یا آدرس سایت) به وبلاگ است . با استفاده از این امکان محتوای وبلاگ علاوه بر آنکه از آدرسی مشابه yourname.blogfa.com در دسترس است میتواند در یک آدرس مستقل مانند yourname.com یا yourname.ir یا حتی در زیر دامنه شخصی شما مثل blog.yourname.com نیز در دسترس باشد. استفاده از این امکان رایگان بوده و تنها کافیست نام و آدرس دامنه شخصی خود در بخش مدیریت وبلاگ وارد کنید و البته DNS مرتبط با دامنه خود را نیز تنظیم کنید. البته لازم به توضیح است که تبدیل آدرس وبلاگ از yourname.blogfa.com به آدرسی مشابه yourname.com نیازمند آن است که شما قبلاً این دامنه را ثبت کرده باشید. برای ثبت دامنه میتوانید با شرکتهای مختلف میزبانی وب و ثبت دامنه تماس بگیرد . جهت مشاهده فهرست کاملی از شرکت های دومین و هاست کلیک نمایید.

پس از ثبت دامنه می توانید در بخش مدیریت وبلاگ در منوی امکانات گزینه « دیگر امکانات ... » را انتخاب کنید و یا اگر سایتی که خدمات وبلاگ را به شما  ارائه مینماید متفاوت است میتوانیددر منوها و ابزار مدیریت وبلاگ به دنبال امکانات و واژه های مشابه بگردید . سپس در صفحه بعد گزینه « اتصال دامنه به وبلاگ » را انتخاب کنید. در فرم ظاهر شده نام دامنه (همان آدرس سایت) خود را نوشته و سپس نام و مشخصات مالک دامنه را وارد کنید. از مشخصات مالک دامنه در مواردی خاص که نیاز به تماس با مالک دامنه است استفاده خواهد شد . لازم به ذکر است که در صورتی که دامنه متعلق به شما نیست یا مالک دامنه رضایتی به اتصال دامنه به وبلاگ شما ندارد خودداری کنید چرا که در صورت دریافت گزارش تخلف وبلاگ شما مسدود یا حذف خواهد شد.

اتصال دامنه به وبلاگ نیازمند آن است که تنظیمات DNS دامنه نیز تغییر کند. معمولا اینکار توسط شرکت یا مسئول فنی ثبت کننده دامنه شما صورت می گیرد .پس از وارد نمودن نام دامین شخصی خود در وبلاگ و در بخش مربوطه در همان صفحه سایت وبلاگ ساز به شما توضیح خواهد داد که
Name Server های مربوط به سرویس دهنده هاستینگ به سایت وبلاگ ساز شما بر روی دامنه شخصی شما تنظیم شود .  بطور مثال در صورتیکه هاستینگ یا سرور اختصاصی مربوط به وبلاگ ساز شما از گروه سازین تامین شده باشد شما میبایست دو نیم سرور زیر را تنظیم نمایید و در صورتیکه سرور هاستینگ دیگری باشد دو نیم سرور متفاوت دیگر در صفحه وبلاگ بخش اتصال دامین به وبلاگ مشاهده خواهید نمود.

نیم سرورهای مربوط به بلاگفا (فقط مثال است)
NS20.
SAZINCO.COM
NS21.
SAZINCO.COM


برای تغییر نیم سرورهای دامین کافیست به حساب کاربری یا کنترل پنل دامین خود مراجعه نموده و در بخش تنظیمات نیم سرور ها را وارد نموده و تایید کنید. شرکت های هاستینگ هر کدام کنترل پنل اختصاصی برای تنظیمات دامین در اختیارشما میگذارند . در سازین بلافاصله پس از ثبت دامین میتوانید بر روی دامین های من کلیک نموده و با کلیک بر روی آیکون تنظیمات براحتی دو نیم سرور یا چهار نیم سرور را وارد نمایید .

تبریک میگوییم ! اتصال وبلاگ به دامنه شخصی شما با موفقیت به پایان رسید !

ثبت دامین انجام شده ولی صفحه وبلاگ من نمایش داده نمیشود !


فقط با ثبت دامین (نام اینترنتی) نمیتوانید دامین خود را به وبلاگ متصل نمایید و حتما باید در وبلاگ خود تنظیمات مربوط به اتصال دامنه به وبلاگ انجام شده باشد و Name server های دامین در کنترل پنل دامین ( کنترل پنل دامین در سازین در حساب کاربری ، منوی "دامین های من" میباشد و روش تغییر نیم سرور و مدیریت دامین ها در پورتال کاربران بخش آموزش توضیح داده شده است ) تغییر داده تا وبلاگ شما به وب سایت متصل شود . به هیچ عنوان از شرکت ثبت کننده دامین توقع ارائه خدمات پشتیبانی برای اتصال دامین به وبلاگ را نداشته باشید چراکه کلیه دامین ها مثل یکدیگر ثبت میشود و فقط روی دامین ثبت شده میتوان نیم سرور را تغییر داد .

ممکن است دامین شما به یکی از دلایل زیر به وبلاگ متصل نشده باشد !
- ثبت دامنه انجام شده باشد ولی دامنه فعال نباشد.
- تنظیمات وبلاگ برای اتصال دامنه انجام شده باشد ولی
name server ها روی دامنه تنظیم نشده باشد.
-
name server ها تنظیم شده باشد ولی تنظیمات وبلاگ برای تبدیل وبلاگ به وب سایت انجام نشده باشد.
- دامنه منقضی شده باشد و یا سایت ارائه دهنده خدمات وبلاگ دچار اختلال و خرابی شده باشد .

 

منبع:سازین

/ 0 نظر / 40 بازدید