آموزش کامل نرم افزار رایت سی دی Nero 9


معرفی قسمت های مختلف Nero Express :
Data : در این قسمت شما می توانید هر آنچه را که در هارد خود ذخیره کرده اید رایت کنید فقط برنامه ها در کامپیوتر اجرا می شوند همانند فرمت های MP3 و Game و اسناد و فایل های دیگر که پرکاربردترین آنها همین فایل های نامبرده می باشد.
2.Music : در این قسمت شما می توانید فایل های صوتی و فرمت Mp3 را در قالب  CD یا DVD طبق آموزش رایت کنید
3.Video/Picture : در این قسمت شما می توانید فایل های تصویری و آلبوم عکس خانوادگی  خود را در قالب  CD یا DVD طبق آموزش رایت کنید 

1 2

بعد از نصب نرم افزار Nero 9 شما از دو طریق می توانید به منوی اصلی آن دسترسی داشته باشید (لازم به ذکر است که بگوئیم هر دو منو یا ویزارد با اسم Nero Express و Nero Smart هر دو از لحاظ کاربرد یکی می باشند ولی از لحاظ کار با نرم افزار Nero Smart کمی برای کسانی که تازه می خواهند کار با نرم افزار را فرا بگیرند شاید مشکل باشد)
بسیار خوب از منوی  Start بر روی گزینه All Program  کلیک کرده و گزینه Nero Express  را انتخاب کنید.
معرفی قسمت های مختلف Nero Express :
Data : در این قسمت شما می توانید هر آنچه را که در هارد خود ذخیره کرده اید رایت کنید فقط برنامه ها در کامپیوتر اجرا می شوند همانند فرمت های MP3 و Game و اسناد و فایل های دیگر که پرکاربردترین آنها همین فایل های نامبرده می باشد.
2.Music : در این قسمت شما می توانید فایل های صوتی و فرمت Mp3 را در قالب  CD یا DVD طبق آموزش رایت کنید
3.Video/Picture : در این قسمت شما می توانید فایل های تصویری و آلبوم عکس خانوادگی  خود را در قالب  CD یا DVD طبق آموزش رایت کنید
4.Image/Project/Copy : همانطور که از اسم آن مشخص است شما می توانید در این قسمت از Cd خود ایمیج گرفته و آن را در هارد خود ذخیره کنید و بعدها آن را بر روی CDیا DVD رایت نمائید .در قسمتی دیگر نیز می توانید از روی CD یا DVD خود رونوشت برداری یا یک کپی از آن بگیرید
دقت نمائید که کلیه قسمت ها به طور کامل در زیر آموزش داده می شود .
1.برنامه Nero Express را باز کرده بر روی قسمت اول آن(Data) کلیک کنید تا وارد قسمت انتخاب فرمت CD یا DVD نرم افزار شویم 
شما در این قسمت می توانید اطلاعات ویندوز خود را درقالب   CD یا DVDرایت نمائید .
2.برروی گزینه Data CD یا  Data DVD( بسته به حجم اطلاعات خود) کلیک کنید .

3

3.از صفحه باز شده بر روی گزینه Add کلیک کنید تا فایل های مربوطه را انتخاب کنیم .

4

4.بسیار خوب اطلاعاتی که می خواهید بر روی CD یا DVDرایت کنید را از درایو مورد نظر همانند تصویر زیر انتخاب کرده و بر روی کلید Add کلیک کنید.

5

5.بعد از انتخاب فایلها یا فولدرها دکمه Close را بزنید
نکته :اگر بیشتر از اندازه اطلاعات  انتخاب کردید فایل یا فولدر های اضافی را Remove کنید تا به آنجا که این قسمت همانند تصویر زیر به رنگ سبز در بیاید(حداکثر فایلی که در یک لوح فشرده می توانید بریزید با رنگ زرد در تصویر مشخص شده است)

6

7

6.بعد از انتخاب فایل ها کافیست بر روی کلید  Next کلیک کرده تا در صفحه بعد سرعت رایت را تعیین کنیم

8

9

7. در انتها کلید Burn را زده تا رایت Cd شروع شود . در تصویر زیر می بینید که رایت CD شروع شده است و نوار سبز رنگ باید به پایان برسد(100% کامل شود )

10

بعد از پر شدن نوار سبز رنگ و رایت کامل CD یا DVD بر روی گزینه Ok که در صفحه ظاهر می شود کلیک کنید .

11

12.اکنون رایت به پایان رسیده و رایتر به صورت اتوماتیک اجکت شده است.

12

13.در صورتی که بخواهید  یکبار دیگرCD یا DVD رایت کنید، گزینه New project را بزنید.
AUDIO
1-در قسمت دوم، گزینه Music را توضیح می دهیم . در این قسمت شما می توانید Cdیا DVD با فرمت صوتی ،MP3 با فرمت CD و  DVD رایت کنید .در تصویر زیر نیز برای درک بهتر توضیح داده شده است .

14

2.اگر دقت کرده باشید روش کار در همه قسمت ها به صورت یکسان می باشد یعنی شما باید در ابتدا نوع فرمتی که می خواهید رایت کنید را انتخاب کرده ، سپس فایل های مورد نظر را با توجه به نوار سبز رنگی که در قسمت اول آموزش توضیح دادیم انتخاب کنید و در انتها سرعت رایت را انتخاب و بر روی کلید Burn کلیک نمائید .
3. در اینجا می خواهیم به شما آموزش رایت Mp3 را بدهیم  .بر روی گزینه Jukebox Audio CD کلیک کرده و فایل های مورد نظر را همانند تصویر زیر انتخاب کنید .

15

5.بعد از کلیک کردن بر روی گزینه Addفایل های صوتی شروع به لود کردن می کنند

16

17

6.بعد از اضافه کردن فایل ها بر روی گزینه Next کلیک کرده.
7.در تصویر زیر به طور کامل قسمت های مختلف توضیح داده شده است کافیست بعد از تغییر تنظیمات بر روی کلید Burn کلیک کنید تا رایت Cd شروع شود

18

نکته : رایت DVD MP3  نیز بدوت تفاوت همانند رایت CD می باشد به همین دلیل از توضیح اضافی خودداری کرده و به آموزش قسمت های دیگر نرم افزار می پردازیمVideo/Pictures
در قسمت سوم آموزش نرم افزار Nero 9 قصد داریم رایت CD و  DVD با فرمت ویدئو را به طور کامل برای شما بازدید کنندگان عزیز توضیح دهیم 
1.برروی گزینه  Video/Pictures کلیک کرده ، سه گزینه در اختیار شما قرار میگیرد که به شرح زیر است :
Video CD : برای رایت CD با فرمت ویدئو که در دستگاه پلیر قابل پخش باشد از این گزینه استفاده می کنیم
Super Video CD  : سی دی هایی که ظرفیت آنها نسبت به CD کمتر اما کیفیت بالاتر می باشد
DVD-Video Files : رایت  DVD با فرمت ویدئو که در دستگاههای دی وی دی پلیر قابل پخش می باشد و دارای کیفیت بیشتری نسبت به CD های معمولی است .

19

20

2.در بخش اول رایت Video CD را توضیح خواهیم داد . بر روی گزینه مورد نظر کلیک کرده ، تصویر زیر باز می شود

21

3.بر روی کلید Add کلیک کرده و فایل های تصویری خود را انتخاب کنید . بعد از اتمام انتخاب ها ADD را بزنید

22

4.همانطور که در تصویر زیر می بینید فایل های انتخاب شده با حجم مشخص به صفحه مورد نظر اضافه شده است کافیست بر روی گزینه Next کلیک کنید

23

5.در ویزارد بعدی برنامه کلیه منو ها آموزش داده شده است (از تصویر کمک بگیرید)

24

6.بر روی کلید Next کلیک کنید تا در صفحه بعدی همانند  دو قسمت قبل سرعت رایت را تنظیم کنیم

25

7.بسیار خوب امیدوارم خسته نشده باشید بر روی گزینه DVD Video کلیک کنید .بسیار خوب این قسمت هم همانند توضیح رایت CD می باشد مراحل 2و 3 را تکرار کرده فقط زمانیکه می خواهید فایل مورد نظر را انتخاب کنید باید هر دو پوشه مربوط به یک DVD Video را همانند تصویر زیر انتخاب کنید

26.1

26.2

27

بعد از انتخاب فایل مورد نظر بر روی گزینه Next کلیک  کنید و همانند مراحل بالا سرعت رایت را تعیین کنید و بر روی گزینه  Burn کلیک کنید

آموزش ایمیج گرفتن از CD یا DVD

یکی از قسمت های مهم و کاربردی نرم افزار Nero 9 ، قسمت کپی cd به cd  و ایمیج گرفتن از CD و DVD می باشد.
1. برای گرفتن ایمیج از CD یا DVD برروی گزینه Copy Entire CD کلیک کرده ، یک صفحه باز می شود (از تصویر زیر کمک بگیرید)

28
31

بعد از زدن کلید Copy  یک صفحه باز می شود که محل ذخیره فایل و یک اسم برای آن مشخص کنید سپس بر روی کلید Save کلیک کنید تا ایمیج گرفتن از CD یا DVD مورد نظر شما آغاز شود در انتها کلید OK را بزنید .

33

نکته : ایمیج گرفتن از DVD نیز به همین صورت می باشد فقط باید شما به جای گزینه Copy Entire CD گزینه Copy Entire DVD را انتخاب کنید .
اما برای رایت ایمیج ابتدا بر روی گزینه Disk image or Saved Project کلیک کرده همانند تصویر زیر ایمیج مورد نظر را انتخاب و بر روی کلید Open کلیک کنید.

34

بسیار خوب در مرحله آخر درایو مورد نظر را انتخاب ، سرعت رایت را همانند آموزشهای قبلی تعیین کرده و در آخر بر روی کلید Burn کلیک کنید.

35

 

/ 0 نظر / 39 بازدید